Szybki kontakt: 537 195 001

Naturalnie niewidoczne – implanty w pojedynczych brakach zębowych

Każdy może stracić ząb. To szok, ale już nigdy więcej wielka tragedia. Implanty rozwiązują problem w sposób naturalny i niewidoczny. W miejscu, gdzie w szczęce występował naturalny ząb, stomatolog umieszcza niewielki, wysoce zaawansowany technicznie korzeń wykonany z tytanu. Zwykle nie zajmuje to więcej czasu niż standardowe leczenie. Tymczasowa odbudowa protetyczna uzupełnia brakujący ząb na czas gojenia. Potem na stałe zostanie zamocowana docelowa korona zębowa. Wraz z nowym korzeniem jest ona solidnie i trwale umocowana w szczęce, dając identyczne odczucie jak naturalne zęby.

Jak gdyby nic się nigdy nie wydarzyło – implanty przy większych brakach w uzębieniu

Pojedyncze implanty zębowe są wyjątkowo eleganckim rozwiązaniem. Niezależnie od tego, czy w łuku zębowym brakuje jednego czy kilku zębów, każdy ząb jest indywidualnie zastępowany, przywracając oryginalny stan uzębienia. Jeśli w łuku brakuje trzech lub więcej zębów, można zdecydować o założeniu mostu zamocowanego na implantach. W tym przypadku nowe korony filarowe są łączone ze sobą przęsłem i w zależności od rozległości braku, są podpierane na stabilnej i bezpiecznej bazie złożonej z dwóch lub większej liczby implantów.

Po precyzyjnym zaplanowaniu nowe korzenie zębowe są zazwyczaj umieszczane w szczęce podczas pojedynczego zabiegu. Tymczasowa proteza uzupełnia braki w czasie fazy gojenia. Docelowe korony lub most są mocowane na stałe na implantach po zakończonym okresie gojenia.

Życie z możliwością gryzienia – implanty w przypadku bezzębnej szczęki

W przypadku całkowitego bezzębia wystarczy zaledwie od dwóch do czterech nowych korzeni, aby zapewnić stabilne utrzymanie dla protezy całkowitej. Takie rozwiązanie daje poczucie bezpieczeństwa w każdej sytuacji, ponieważ nic nie ulegnie nagle poluzowaniu. Proteza całkowita jest przymocowana do implantów za pomocą specjalnego systemu zaczepów, składającego się z dwóch komponentów. Jeden element jest na stałe przymocowany do implantu, jego odpowiednik jest częścią protezy. Elementy zatrzaskują się ze sobą, co powoduje sztywne zamocowanie protezy. Gdy istnieje konieczność czyszczenia protezy, można ją w bardzo prosty sposób zdjąć, jak również założyć z powrotem.

Jeśli chcemy zdecydować się na uzupełnienie przymocowane do implantów na stałe, to musi to być most. Do wykonania tego typu pracy potrzebnych jest co najmniej sześć implantów w szczęce. Uzupełnienie tego typu jest wówczas silnie zamocowane i nie potrzebna jest już proteza akrylowa. Po umieszczeniu w szczęce nowych korzeni zębowych i zakończeniu procesu gojenia są one całkowicie zintegrowane z kością i stają się integralną częścią szczęki. Oznacza to, że po stosunkowo krótkim czasie elementy, które utrzymują protezę całkowitą lub nowy most, mogą zostać zamocowane na miejscu. 

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu przybliżającego tematykę implantów 

.be

© 2013 CSBS.PL
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja : Web-Profit S.C.